Profitroom People | Produktový tým: Seznamte se s produktovým ředitelem společnosti Profitroom

Datum
07.11.22
Typ
Articles
Kategorie
Aktuality
1200x600_kolor_03 Waldemar

Po našem každoročním firemním setkání, kde se s námi vedení společnosti podělilo o novou vzrušující vizi společnosti (a také nějaké ty drinky), jsme si řekli, že nastal ten nejlepší čas představit vám některé z klíčových expertů, kteří stojí za našimi produkty.

Náš produktový ředitel Waldemar Antonowicz zahajuje novou sérii blogů pod názvem „Seznamte se s experty stojícími za našimi produkty“ a přibližuje nám jejich vývoj v průběhu let v souvislosti s vývojem vize společnosti Profitroom.

Začněme jednoduše: za jaké produkty je váš tým konkrétně zodpovědný?

V našem týmu pracujeme na několika stěžejních řešeních, která společně tvoří naši ucelenou rezervační platformu Profitroom Suite. Náš systém je postaven prozákaznicky, což znamená s důrazem na zážitek hosta z pobytu a také na retenci zákazníka, čili jeho udržení. 

Vlajkovým produktem na všech trzích, kde působíme, je náš rezervační systém Booking Engine 360. Kromě toho nabízíme hoteliérům účinný nástroj pro automatizaci marketingu a také Channel Manager. Hoteliéři dále těží z našich hotelových webových stránek s vysokou mírou konverze, neboť jsou plně integrovány s naší rezervační platformou. Tato nedostižná kombinace přináší bezkonkurenční výsledky co se přímých rezervací týče, protože oba interní týmy pracující na rezervačním systému a webových stránkách spolu úzce kooperují a své systémy vyvíjejí „in house“, tj. vlastními silami. Kromě toho pomáháme hoteliérům posílit jejich značku v online prostředí pomocí digitálních marketingových služeb na různých úrovních pro co nejlepší zviditelnění.

Jedinečnost našeho týmu spočívá v tom, že na zmíněných řešeních pracuje více než 50 interních vývojářů. Nyní pokrýváme více než 40 trhů po celém světě a získáváme zde osvědčené postupy, aby naše řešení byla výjimečná a na špičkové úrovni.

Jak dlouho pracujete ve společnosti Profitroom a co vás na vedení produktového týmu nejvíce baví?

Měl jsem to potěšení vidět Profitroom růst a překonávat své vlastní mety nepřetržitě od samého založení společnosti – tedy více než 14 let.

Největší radost mám z toho, že naše vysoce zkušené týmy mohou společně přinést hoteliérům a jejich hostům po celém světě skutečnou změnu. Vývoj produktů se nikdy neobešel bez naslouchání zákazníkům, vcítění se do role uživatelů a samozřejmě bez nezbytné analýzy dat. 

Určitě ale existuje mnoho věcí, které se mohou napoprvé pokazit. Po více než deseti letech na této pozici si uvědomíte, že neexistuje jeden jediný recept na úspěch. Naše specializované týmy opravdu pilně pracují v nikdy nekončícím cyklu navrhování, vývoje a uživatelského testování, a pokaždé dosahují nových zlepšení. V našem produktovém týmu je opravdu těžké se nudit, věřte mi 😉

Jaký byl ten nejpamátnější zážitek a klíčový moment pro utváření vize produktů, kudy se posouvat?

Během jedné velmi ostré diskuse o produktové vizi se naše marketingové oddělení podělilo o výsledky rozsáhlé výzkumné kampaně mezi hosty, na které jsme spolupracovali s našimi hotelovými partnery. Když jsme společně poprvé pročítali výsledky, málem nám to vyrazilo dech! 

Hosté reagovali mnohem pozitivněji, než jsme kdy doufali, a odpovědi týkající se jejich očekávání se naprosto shodovaly s naší vizí. To nás ujistilo, že veškeré naše úsilí se vyplatilo a že jdeme tím správným směrem. Rozhodně to byl klíčový moment potvrzující náš společný úspěch.

Jaká je tedy současná vize produktů společnosti Profitroom?

Společnost Profitroom se vždy zaměřovala na špičkové výkony hoteliérů a zvyšování zisků hotelů. Vždy jsme měli na zřeteli praktičnost, špičkový design a pozitivní uživatelskou zkušenost hostů. Zároveň jsme však cítili, že v těchto oblastech lze dosáhnout mnohem více.

Proto jsme se rozhodli zesílit naše úsilí a přinést svým klientům mnohem větší hodnotu prostřednictvím dosažení spokojenosti jejich hostů. Považujeme se za platformu B2B2C, která se nyní ještě více zaměří na zážitek hostů. Pevně věříme, že tento přístup bude pro naše hotelové partnery ten nejúspěšnější, protože naším hlavním cílem je pomoci jim dosáhnout plánovaných výsledků, nebo je dokonce i překonat. 

Proto je vizí společnosti Profitroom urychlit dosažení ziskovosti prémiových hotelů a resortů zvýšením jejich přímých výnosů pomocí špičkové technologie pro přímé rezervace. Naše hladce fungující komplexní rezervační platforma nabídne ještě ucelenější sadu nástrojů pro e-commerce, aby byla zákaznická zkušenost z rezervace ještě příjemnější. Vytváříme dokonalý uživatelský zážitek, který nabízí nejen lepší konverzi, ale také umožňuje dokonalou personalizaci rezervací a pokročilé přizpůsobení pobytu na míru. Díky komplexnosti našeho řešení navíc zvyšujeme míru retence hostů pomocí správného využití databáze hostů v kombinaci s efektivní a snadno použitelnou marketingovou automatizací a možnostmi online marketingu. 

Naše vášeň pro poskytování skvělého uživatelského zážitku se odráží také v našem back-office rozhraní pro hotelové zaměstnance. Je velmi výkonné ale zároveň dostatečně jednoduché na to, aby se dalo snadno ovládat. Kromě toho nabízí Profitroom specializovaný tým zákaznické podpory, který každý den pomáhá našim zákazníkům z přímých rezervací vytěžovat co nejvíce.  

A proč myslíte, že se tato nová vize bude hoteliérům a jejich hostům líbit?

Rezervování napřímo je obzvlášť oblíbené u turistů, co hledají dokonalý zážitek z pobytu. Nyní máme více než deset let zkušeností s pozorováním a analýzou jejich rezervačního chování a očekávání. A to je přesně důvod, proč jsme odborníky na to, jak pomoci hoteliérům nabízet jedinečné, nezapomenutelné zážitky při dosahování nejvyššího možného přímého podílu přímých rezervací a míry konverze. Umožňujeme hostům po celém světě snadno si rezervovat nezapomenutelný pobyt šitý na míru s možností vychutnat si jedinečný zážitek jak před samotným zahájením pobytu, tak i po jeho ukončení. 

Naše komplexní platforma je dostatečně inteligentně řešená, aby dosahovala lepších výsledků, a přitom její ovládání zůstalo stále velmi jednoduché. Jedná se o ucelenou sadu řešení, kterou však lze přizpůsobit potřebám hoteliérů pomocí API konektivity kolem jejího jádra. Naše produkty dokonale zapadají do digitální marketingové strategie hoteliérů, zatímco silná síť našich partnerů a marketingových agentur dále pozvedne jejich online marketingové aktivity na všech trzích.

Tento přístup zaměřený na hosty nabízí našim hotelovým partnerům i jejich hostům skutečné výhody plynoucí z přímých rezervací a odráží snahu hoteliérů uspokojit své zákazníky napříč všemi styčnými body kontaktu s hostem. Společně s týmy zákaznické podpory (Customer Success) a péče o nové klienty (Onboarding) pracujeme ruku v ruce se svými hotelovými partnery na tom, aby plně využívali všechny produkty Profitroom.

Kdybyste měl vývoj produktů v posledních letech popsat názvem filmu, jaký by byl a proč?

Opravdu věřím, že pro úspěšný vývoj našich produktů potřebujeme udržovat velmi úzký vztah s našimi hotelovými partnery. V tomto ohledu mohu říci, že jsme se potýkali se stejnými problémy jako naši hoteliéři a vždy sdíleli stejné obavy i radosti jako oni. 

Nicméně jeden filmový titul sám o sobě rozhodně nestačí k popisu vývoje našich řešení v poslední době a ani k popisu růstu, který jsme jako tým doposud zažili. 

Některé náročnější okamžiky by se daly přirovnat ke scénám z filmu „Armageddon“ a v určitých dnech jsem si připadal jako Leonardo DiCaprio ve filmu „Počátek“. Měli bychom také dostatek zajímavého materiálu pro celou sérii filmů „Mission: Impossible“, vždy s posláním „vyvíjet, testovat, opakovat“ při změně výchozích podmínek.

Celkově by zápletka z filmu „Jumanji: Další level“ popsala naši dynamiku docela pěkně: základní tým zůstal stejný, ale hra se změnila a my se neustále přizpůsobujeme novým výzvám. Naše společná síla je nakonec neomezená, usilujeme o úspěch v náročném prostředí a jsme vždy připraveni tvrdě pracovat, abychom dosáhli další úrovně.

A dnes mám pocit, že film „Zrodila se hvězda“ může být dobrým příkladem, protože věřím, že všichni společně můžeme být ještě silnější díky velmi jasné vizi do budoucna, jak ji sdílíme v Profitroomu.

Děkujeme, Waldeku, že jste se s námi podělil o zajímavé postřehy na mnohostrannou práci, kterou má váš tým na starosti. 

Doufáme, že se vám, našim milým čtenářům, tento rozhovor líbil stejně jako nám. Sledujte s námi další rozhovory s některými z klíčových expertů, kteří stojí za produkty Profitroom!

Julia Email Image

Author

Julia Kolberg, Product Marketing Manager