Hotel_panorama0002

Příběhy úspěchu / 4 min read

Hotel Panorama Trenčianske Teplice: Dovolenka na mieru - ľahko, rýchlo a priamo!

Autori: Zuzana Dzvoníková, Marek Horký

Dovolenka na pár klikov

Nájsť si dovolenku na mieru nemusí byť také náročné, ako by sa zdalo. Postačí niekoľko klikov a už zajtra môžete byť na vytúženom mieste so svojimi blízkymi, kde nájdete všetko, čo ste hľadali. A napriamo.

Relax, pekné prostredie, istá dávka komfortu a výborná strava. Už sme to celá rodina potrebovali ako soľ. Hľadali sme niečo nové, kde sme ešte neboli. Teplé obdobie sa blížilo ku koncu, pri mori sme už boli, hory nás v tejto chvíli veľmi nelákali a nám prišlo, že návšteva kúpeľného mesta bude tým pravým orechovým. A tak sme narazili na najlepšie hodnotený wellness hotel v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice.

Na svoje si príde každý

Hneď v úvode stránky ma zaujala akciová ponuka pobytových balíkov. Klikla som na ponuku s  názvom Keď sa sny stávajú skutočnosťou... Pobyt ponúka ubytovanie v dvojlôžkovej izbe Comfort, uvítací drink, polpenziu, romantickú súkromnú whirlpool, relaxačnú a  aróma masáž, zážitkový bazén, fitness, 120-minútový vstup do saunového sveta. Pri tomto pobyte je možné uplatniť si aj príspevok na rekreáciu u  svojho zamestnávateľa. V  hoteli bez problémov vystavia účtovný doklad. Balíček ako ušitý na mieru. Na svoje si prídu deti, manžel i ja.

Panorama_Komfort 2_small

Za ničím sa nečaká

Zaujímavosťou bolo, že som nemusela nikam volať ani o  nič žiadať. Nemusela som čakať na žiadnu cenovú ponuku. Jednoducho som si zvolila cestu priamej rezervácie na stránke www.hoteltrenciansketeplice.sk. A v porovnaní s ponukou cez iné rezervačné portály bola táto ponuka najvýhodnejšia. Keď som klikla na samotný pobyt, vzápätí sa mi ukázali všetky detaily ponuky. Dozvedela som sa, že štyri dni a tri noci strávime v izbe s názvom Comfort s balkónom.

Izba bude mať aj klimatizáciu, telefón, trezor, minibar i fén. Pri vstupe nás má čakať uvítací drink a v rámci pobytu máme v cene trikrát polpenziu formou bufetových stolov alebo výberom menu, privátny whirlpool pre dve osoby v romantickom štýle na 20 minút, relaxačnú masáž so zábalom pre pána na 20 plus 15 minút, aróma masáž so zábalom pre dámu na 20 plus 15 minút, neobmedzený vstup do zážitkového bazéna, neobmedzený vstup do fitness centra i vstup do saunového sveta počas celého pobytu.

Hotel_panorama0035_small

Okrem iného nám na izbe bude k dispozícii župan a papuče a dostaneme aj zľavu 10 percent na ďalšie wellness služby, zľavu 10 percent na jedlo v hotelovej reštaurácii na a la carte menu, päťpercentnú zľavu a na procedúry v kúpeľoch a 10-percentnú zľavu na vstup kúpalisko Zelená žaba. V hotely bude internetové Wi-Fi pripojenie. Obsah balíčka je teda skutočne bohatý.

Už pri rezervácii som mohla vidieť, aj ďalšie dôležité informácie ako to, čo cena nezahŕňa, koľko sa platí za pobyt dieťaťa v závislosti od jeho vek, čo všetko nám hotel vie ešte dodatočne zabezpečiť na základe našeho dopytu a že v prípade záujmu si môžeme požiadať aj o izbu vyššieho štandardu. A keďže je hotel proklientský, môžeme so sebou vziať na tento výlet aj domáceho miláčika, kde za neho zaplatíme 15 eur na noc. Samozrejme, nechýbali ani dôležité informácie o možnosti parkovania.

Hotel_panorama0021_small

Vedieť do čoho idem

Mám rada, keď viem, čo ma čaká. I napriek tomu, že milujem prekvapenia. Aj preto som priamo na stránke hotela využila možnosť nahliadnuť doň aspoň virtuálne. A  vďaka tomu som sa mohla rozhodnúť, či mne a mojej rodine bude viac vyhovovať izba Comfort alebo Superior. Keď som prechádzala priamou rezerváciou, ktorá bola na obsluhu prehľadná a intuitívna, ponúkali sa mi ďalšie služby hotela Panorama. Nech už to bolo zapožičanie bicyklov alebo turistických palíc.

Akonáhle som si odklikávala jednotlivé položky, vždy som videla, koľko to všetko vo výsledku bude stáť. V závere som zadala údaje svojej platobnej karty a v priebehu chvíľky mi prišlo na mnou zadaný mail kompletné potvrdenie mojej rezervácie s konkrétnym kódom. Ten slúži i na to, aby ste v prípade potreby mohli objednané v prípade potreby upraviť. V potvrdení som videla názov ponuky i jej podrobnosti ako dátum príjazdu i odjazdu, koľko nás bude detí i dospelých spolu s naším psíkom či navolené doplnkové služby. Nechýbali ani informácie o storno podmienkach.

Hotel Panorama za zrušenie rezervácie 48 a viac hodín pred dňom príchodu neinkasuje od klientov nič. Verím však, že sa nič závažné neudeje a my sa čoskoro dočkáme našej plánovanej dovolenky v najlepšie hodnotenom štvorhviezdičkovom hoteli v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice s moderne zariadenými izbami, exkluzívnym wellness centrom, ktoré je tým ideálnym miestom pre relax a  regeneráciu, a  dizajnovo vybavenými kongresovými priestormi.

Slovo hoteliera

O  tom, prečo si v  podnikaní zvoliť práve tento rezervačný systém, sme hovorili s Martou Mišíkovou z wellness hotelu Panorama.

Hotel_panorama0006_small

Profitroom je mostom medzi klientom a hotelovým personálom

Ako ste sa dozvedeli o spoločnosti Profitroom a jej riešeniach? 

Hľadali sme spoločnosť, ktorá nám bude vedieť ponúknuť služby channel manažera a aj možnosť online rezervačného systému, ktorý bude užívateľsky čo najprijateľnejší. Tieto podmienky nám splnil Profitroom, o ktorom informácie som sa dozvedela pred pár rokmi na hotelovej konferencii v Prahe.

Hotel_panorama0040_small

Ako prebehol Váš prípravný proces pred implementáciou platformy Profitroom? Ako ste s ním boli spokojní? 

Po oslovení spoločnosti Profitroom nasledovala okamžitá reakcia, vymenili sme si zopár telefonických rozhovorov, nasledovalo online stretnutie so zástupkyňou spoločnosti Profitroom. Tá nám vysvetlila a odpovedala na všetky naše dotazy a následne sme začali s implementáciou, ktorá rovnako ako prvotné rozhovory bola bezproblémová a náš hotel po krátkom čase začal využívať služby Profitroomu.

Ako ste spokojní so zákazníckou podporou, ktorú vám Profitroom poskytuje? 

Zákaznícka podpora funguje bez väčších problémov, v niektorých prípadoch sú naše dotazy vyriešené okamžite, pri závažnejších problémoch je doba síce dlhšia, ale sme pravidelne informovaní, že sa našou požiadavkou aktívne zaoberajú. Závažnejšie problémy sa nám však našťastie v podstate vyhýbajú.

Hotel_panorama0007_small

Do akej miery vám platforma Profitroom pomohla zautomatizovať chod hotela? Prispela napríklad aj k úspore času hotelového personálu?

Určite nám či už používanie channel manažera ale hlavne online rezervačný systém veľmi uľahčili prácu na našom rezervačnom oddelení, samozrejme uľahčila prácu hotelovej recepcie, ale významne nás zastúpi pri online rezerváciach pobytov, ako i pri rezerváciach a nákupoch darčekových poukazov.

Tieto nákupy prebiehajú automaticky a naša recepcia obdrží len mailovú informáciu o rezervácii pobytu, prípadne nákupe darčekového poukazu. Tieto procesy prebiehajú automaticky bez našej súčinnosti. Samozrejme je nutné mať systém kvalitne nastavený, ponuka ubytovania a pobytových balíčkoch musí byť široká, aby si hosť mal možnosť vybrať pre seba ten najvhodnejší pobyt.

_MG_7957

Existuje nejaká funkcionalita platformy Profitroom, zlepšujúca skúsenosti hostí, ktorú by ste radi vyzdvihli či spomenuli? Viete, ako vnímajú vaši zákazníci rezervačný proces cez Booking Engine? Máte od nich v tomto ohľade nejakú spätnú väzbu?

Tým, že rezervácii cez platformu Profitroom pribúda, sme presvedčení, že tento rezervačný proces je pre nich zrozumiteľný a  jednoducho nastaviteľný, zároveň majú možnosť si vybrať z pobytových balíkov výhodnejšie, máme tu nastavené zvýhodnené cenové parity a tým je pre hostí takto rezervovaný pobyt najvýhodnejší.

Ako vidíte budúcnosť spolupráce so spoločnosťou Profitroom v dlhodobejšom horizonte? 

Naša spolupráca sa rozbehla na všetky naše hoteli v Česku aj v Nemecku, takže neplánujeme jej zmeny prípadne hľadanie iných spoločností zaoberajúcich sa online rezervačným systémom.

Panorama_LMP_2018-10_small

Odporučili by ste teda služby a produkty spoločnosti Profitroom ostatným hotelierom? 

Určite. Každý hotel má svoje špecifické nastavenia, rozdielny segment hostí, iné podmienky, neviem to preto úplne doporučiť každému. Určite je dôležité aby si dohodli spoločné stretnutie, nastavili svoje požiadavky a som presvedčená, že spoločnosť Profitroom im bude schopná a ochotná podať vyčerpávajúce informácie. Ak môžem hovoriť za moje hotely na Slovensku, v Čechách a Nemecku, máme len tie najlepšie skúsenosti.

Ako to vidí Profitroom

Na záver nášho rozhovoru sme sa ešte s niekoľkými otázkami obrátili na Vladímira Grupáča, Business Development Managera spoločnosti Profitroom pre Slovensko.

Panorama_Case study_Pokoj_04

Priame rezervácie odlíšia váš hotel od konkurencie

Čo ako obchodník Profitroomu oceňujete na hoteli Panorama? 

Určite by som chcel vyzdvihnúť prístup nielen pani Mišíkovej, ale celého vedenia hotela k našej spolupráci aj k priamym rezerváciám. Už od počiatku sme si nastavili priamu a otvorenú komunikáciu, s ktorou riešime všetky potreby klienta a ktorá je základom úspešného onboardingu, teda prípravným procesom pred implementáciou platformy Profitroom. Rýchlo sme sa dohodli na podmienkach spolupráce a  už po niekoľkých týždňoch implementácie začali prijímať zvýšené množstvo priamych rezervácií.

Panorama_Case study_Pokoj_02

Keď sa bavíme o priamych rezerváciách, čím hotel Panorama v tomto ohľade vyniká?

V  rámci svojho pôsobenia medzi slovenskými hoteliermi pôsobím tiež trochu ako evanjelizátor priamych rezervácií, pretože zďaleka nie všetci kolegovia z odboru ešte plne pochopili ich dôležitosť a prínos. Hotel Panorama je však už oveľa ďalej - ako ste si mali možnosť sama vyskúšať, najlepšiu cenu ponúka práve na svojom webe, respektíve vo svojom rezervačnom systéme od spoločnosti Profitroom. K tomu na rozdiel od online cestovných agentúr, však umožňuje hosťom rezerváciu pobytových balíčkov, upselling doplnkových služieb alebo napríklad možnosť zmeny rezervácie. A podľa dosiahnutých čísel môžeme vidieť, že zákazníci hotela toto všetko kvitujú s povďakom.

Panorama_Case study_Pokoj_02

Spomenuli ste čísla. Našich čitateľov z radov hotelierov by možno zaujímalo, ak by ste mohli niektoré úspechy hotela Panorama v Trenčianskych Tepliciach poodkryť…

Peňažné hodnoty si samozrejme musím nechať pre seba, ale určite môžem prezradiť, že za prvý polrok tohto roku došlo oproti rovnakému obdobiu roku minulého k takmer 40 percent nárastu online priamych rezervácií a takmer 60 percent nárastu obratu z týchto online priamych rezervácií, tj cez náš Booking Engine. Počet izbových nocí z  online predaja narástol o  40 percent, takže 30 percent všetkých online rezervácií pripadá na priame rezervácie. Priemerná dĺžka pobytu hosťa s rezerváciou priamo je dlhšia ako u hosťa z OTA kanálov a to už nehovorím o vyššej priemernej cene za izbunoc. A to aj napriek tomu, že hotel Panorama ponúka najlepšie dostupné ceny práve na svojom webe.

Panorama_Case study_Pokoj_05

To sú teda čísla naozaj úctyhodné. Myslíte si, že takéto výsledky môže dosiahnuť ktorýkoľvek hotel na Slovensku?

Trúfam si tvrdiť, že tieto úspechy nie sú nereálne takmer u nikoho, teda že sa každý hotelier môže zamyslieť, ako sa menej spoliehať na predaj cez agentúry a viac na svoje vlastné predajné kanály. Domnievam sa, že budovanie hotelovej značky je tou najlepšou cestou, ako sa vymaniť z kolobehu zliav a cenového boja, keď jednou z mála možností odlíšenia od ostatných online cestovných agentúr je cena nižšia ako u konkurencie za noc s raňajkami. Profitroom ponúka hotelierom možnosť predávať online nielen samotné ubytovanie, ale aj doplnkové služby alebo vouchery, ktoré je možné tiež online uplatniť. Veľa našich klientov tak získava dodatočné tržby v zaujímavých objemoch.

Profitroom riešenie

Aplikované produkty

Hotel Panorama používa tieto produkty spoločnosti Profitroom:

Booking Engine 360Channel Manager s napojením na PMS Horec, Marketing Automation

Ciele a výsledky

  • 40-percentný nárast online priamych rezervácií
  • 60-percentný nárast obratu z online priamych rezervácií
  • 40-percentný nárast pokojonocí z online predaja
  • 30-percentný podiel priamych rezervácií na online predaji
  • 2,32  nocí je  priemerná dĺžka pobytu pri priamych rezerváciách
  • O  13 eur  je vyššia  priemerná cena za izbunoc pri priamych rezerváciách oproti online cestovným agentúram

 Ako to funguje v praxi? Vyskúšajte sami tu

Screenshot 2023-10-06 at 16.45.23
Chci vědět víc

Kontaktujte nás a získejte zpět kontrolu nad svými rezervacemi

Získejte zpět kontrolu nad úspěchem svého podnikání. Pomůžeme vám zvýšít příjmy a budovat si reputaci.